A szinkronkorcsolya csapatsport
Szinkronkorcsolya sportág nem az egyéni teljesítményről és tehetségről szól, sokkal inkább a csapatban együtt dolgozás az ami sikeressé teheti a sporttársakat. Tehát aki ezt a sportágat választja számolnia kell azzal, hogy nagy elszántsággal, kitartással kell támogatni a csapat munkáját…
Magyarországon még kevesen ismerik ezt a sportágat, de a tengerentúlon Amerikában, Kanadában és a Skandináv országokban nagy népszerűségnek örvend.
Az ISU (International Skating Union) által elismert legfiatalabb sportág. A korcsolyások műkorcsolya tudás alapokra építve, 12-20 fővel csapatot alkotva a jégen, zenére, művészi előadásmóddal, előre megkomponált koreográfiára egyes elemeket egyszerre, szinkronban adnak elő.
A Kötelező elemek, a szabályok itt is érvényesek úgy mint a műkorinál, de itt tilos például a többfordulatos ugrás.
A nehézsége abban rejlik, hogy tökéletes összhangot, odafigyelést igényel mindenféle téren a társaktól hiszen csapatsport és még ráadásul szinkronnak is hívják. Aki szinkronkorcsolyázik az nagyon jól tudja, hogy az igazi feladatot az jelent, hogy a kűr közben adódó legkisebb hibáknak is úgy kell látszania, mintha nem is lett volna. Tudni kell mindenkinek, hogy ha valaki hibázik akkor az egész csapat hibázik. Tudni kell megfelelően, gyorsan korrigálni mert a pontlevonás a csapatnak jár.
A szinkronkorcsolya műkorcsolya alapokra épül, így elengedhetetlenek a programokban való beépítéshez a már megszerzett műkorcsolya elemek bemutatásai és a szezon közben továbbfejlesztett, tökéletesre kigyakorolt kivitelezésre való törekvése minden csapattagnak.
Ilyenek pl a műkoriból átvett lépéssorok, spirálsor elemek, páros emelések és forgások.
Különlegessé az átmenetek segítségével formációkat váltva – kör, egyenes, blokk fésű, malom- kombinációk előadásával tehető látványossá egy program.