11 évet versenyszerűen műkorcsolyázott. Kétszeres magyar junior bajnok és kétszeres felnőtt ezüstérmes, illetve számos nemzetközi verseny eredményes szereplője, valamint olimpiai kerettag volt.
Sikeresen megszerezte az ISU (Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség) 4 szintből álló tesztjeinek minősítéseit is.
Térdsérülés miatti visszavonulása után – 1996-ban kezdett el foglalkozni gyermekek korcsolyaoktatásával. Emellett elvégezte az IBS (Nemzetközi Üzleti Főiskola) közgazdasági, nappali, angol nyelvű szakát, valamint a TF középfokú műkorcsolya edzői szakát is.
Tóth Zoltán szakmai irányítását 1998-ban kezdte el. Rengeteg munka, sok tapasztalat, valamint szerencse vezette el őket oda, hogy Tóth Zoltán – ötszörös magyar bajnok, valamint számos Európa és Világbajnokság sikeres résztvevője volt. A rengeteg munka eredményeként két olimpián is a magyar csapat tagjai voltak (2002. Salt Lake City, 2006. Torino).
A torinoi olimpia után immár Tóth Zoltánnal együtt, egymás mellett foglalkoznak minden tanítványukkal – az utánpótlással, a versenyzőkkel, a rekreációval, a felnőtt amatőrrel és a felnőtt szinkron válogatottal is.
2006-ban megszerezte ISU Technical Specialist minősítését is. (A Technikai Specialista az új pontozási rendszerben a bírók munkája mellett – a szakmai minősítéseket, szinteket adja meg a verseny során a korcsolyázók kűrjeiben bemutatott elemeknél.) Kulcsár Zsófi volt az első magyar, aki egyéniben az ISU legmagasabb minősítésű diplomáját megszerezte – így hazai, nemzetközi valamint, ISU versenyeken is a technikai delegátus tagjaként vesz részt.
Eddigi szakmai pályafutását több szaktekintély is jelentősen meghatározta: pl. Carlo és Christa Fassi, (még aktív sportolóként), valamint Alexei Mishin és Dohány Andrea (már edzőként).